Foteliki samochodowe polskiej produkcji

Dziś poruszamy temat fotelików samochodowych, oczywiście polskiej produkcji. Chyba każdy rodzic przed zakupem fotelika wczytuje się w to, na co zwracać uwagę, by wybrać odpowiedni fotelik. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo jego użytkownika, w tym przypadku naszego dziecka. Tak więc kupując fotelik samochodowy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

- wagę i wielkość dziecka, by fotelik był prawidłowo dobrany pod tym kątem.


- testowanie fotelika oraz posiadane atesty czy certyfikat  ECE r 44/04, który potwierdza zgodność wyrobu z normami technicznymi obowiązującymi w UE (będzie to oznaczenie na foteliku w postaci pomarańczowej naklejki). Poza tym dobrze, jeśli fotelik był testowany przez takie renomowane instytuty jak: ADAC lub DEKRA.


- komfort dziecka. Najlepiej jest go przetestować i posadzić w nim dziecko, zobaczyć czy dobrze się w nim czuje i czy jest mu wygodnie. Dobrze jeśli sam fotelik będzie pasował również do naszego samochodu. I nie chodzi tu tyle o estetykę, ile o jego wymiary/dopasowanie. Warto zamontować go w aucie i sprawdzić czy pasuje.


- łatwy montaż fotelika w samochodzie za pomocą pasów lub bazy isofix.Jeśli chodzi o wagę to foteliki samochodowe występują w trzech grupach wagowych. Są to:


Grupa 0 – waga od 0 do 13 kg (są to foteliki przeznaczone dla noworodków i niemowląt, montowane tyłem do kierunku jazdy),


Grupa I – waga od 9 do 18 kg (foteliki takie przeznaczone są zazwyczaj dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Średnio takie dzieci jeżdżą w nim do ukończenia trzeciego lub czwartego roku życia),


Grupa II i III – waga od 15 do 36 kg.


Przechodząc do konkretów, poniżej przedstawię kilka polskich firm produkujących foteliki samochodowe. Jeśli planujecie kupić fotelik dla dziecka, poczytajcie poniższe opisy, odwiedźcie strony producentów i sami wybierzcie najbardziej odpowiedni dla waszej pociechy.

CARETERO - http://www.caretero.plFirma działająca od 2009 roku z siedzibą w Mikołowie. Caretero jest marką własną Centrum Dystrybucji Artykułów Dziecięcych IKS 2. Celami priorytetowymi firmy są: jakość wykonania i przystępna cena. Firma ta, prócz fotelików samochodowych, produkuje również wózki dziecięce, krzesełka do karmienia, łóżeczka turystyczne, leżaczki, kojce oraz zabezpieczenia. Wśród fotelików samochodowych wyróżniają się: Diablo XL, Sport Classic, Sport Turbo, Scope i Ibiza. Dodatkowo na stronie firmy znajdują się filmiki instruktażowe pomocne przy montażu fotelika w aucie lub odpowiedniemu zapięciu dziecka w foteliku. Firma Caretero sprzedaje swoje produkty również za granicami kraju, m.in. w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Holandii, Niemczech, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Anglii, Hiszpanii czy na Malcie.

SPRINT - http://www.sprint-product.com.pl


Sprint to firma działająca w miejscowości Porąbka w województwie śląskim od 1993 roku. Swoje produkty, a w nich: foteliki samochodowe, kaski rowerowe, foteliki piankowe, podstawki samochodowe, odzież medyczną i kosmetyczną oraz akcesoria samochodowe, sprzedaje w kraju i za granicą. Firma tworząc foteliki dba o bezpieczeństwo oraz o wygodę, rzetelność i solidność wykonania.COLETTO - http://www.coletto.pl

Firma produkująca foteliki samochodowe, wózki dziecięce i akcesoria. Firma dba o to, aby jej produkty były bezpieczne, komfortowe oraz estetyczne i spełniały oczekiwania klientów. Każdy szczegół danej rzeczy jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, jest łatwy w obsłudze, posiada lekką konstrukcję oraz jest nowoczesny pod względem wyglądu.


KARWALA - http://www.karwala.pl


Firma działająca od 1983 roku z siedzibą w Wręczycy Wielkiej. Początkowo była to firma rodzinna. Zajmuje się produkcją fotelików samochodowych, akcesoriów do wózków dziecięcych oraz innych elementów. Firma nieustannie się rozbudowuje oraz wzbogaca dotychczasowe technologie i wprowadza nowe, lepsze urządzenia.


ROAN - http://www.roan.pl


Firma rodzinna, powstała w 1970 roku, zajmująca się produkcją fotelików samochodowych, wózków wielofunkcyjnych, wózków spacerowych oraz akcesoriów. Firma dba o wygląd swoich produktów i podąża za najnowszymi trendami, pamiętając jednak o bezpieczeństwie i wysokiej jakości materiałów z jakich wykonane są poszczególne produkty. Firma wysyła je również do krajów UE oraz krajów Azjatyckich. Swoją siedzibę ma w Częstochowie.


ESPIRO - http://www.espiro.eu


Firma z siedzibą w Warszawie produ
kująca wózki spacerowe, foteliki samochodowe oraz krzesełka do karmienia. Produkty tej firmy są wykonane z wysokiej jakości materiałów o nowoczesnym designie. Cechuje je funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz łatwość użytkowania.


4BABY - http://www.4baby.pl


Firma istniejąca od 2005 roku jest jedną z najbardziej popularnych firm/marek produktów dla dzieci w Polsce. W ofercie znajdują się: foteliki samochodowe, wózki dziecięce, krzesełka do karmienia, łóżeczka turystyczne i inne akcesoria. Firma podczas produkcji dba o wysoką jakość materiałów oraz o bezpieczeństwo. Swoją siedzibę ma w Lublinie. 

11 komentarzy:

 1. Super, warto wspierać rodzimy biznes!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. Bardzo mi pomogła ta strona w wyborze fotelika dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy któryś z producentów może pochwalić się wynikami testów ADAC?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówisz o niemieckiej organizacji, którą "sponsorował" VAG żeby ich auta miały lepsze wyniki testów niż konkurencja?

   Usuń
  2. Rodzic z Wrocławia27 października 2019 12:37

   Tak, Avionaut. Chyba jedyny z polskich producentów który podszedł do testów i przeszedł je pozytywnie.

   Usuń
 4. Jeśli chodzi o firmę Karwala, to obecnie foteliki samochodowe produkują pod marką AVIONAUT.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam fotelik i wózek od adamexu, to polski producent, jestem zadowolona. Mają produkty wysokiej jakości, bezpieczne, poza tym ciągle wprowadzają jakieś ulepszenia. Serwis reklamacyjny jest na miejscu, ich produkty są wykonywane z bardzo dobrych materiałów, mają duży wybór kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trafny wpis, ciekawy temat. Tak się składa że akuratnie szukam odpowiedniego fotelika dla swojego dziecka, dzięki za cenne informacje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko co polskie jest najlepsze !!!! 👍💪💪💪💪💪💪

  OdpowiedzUsuń
 8. niedawno pojawił się na tym rynku nowy polski gracz, który wprowadził innowacją na skalę światową i ma szansę zrewolucjonizować rynek fotelików: https://smartkidbelt.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat testów zderzeniowych fotelika KARWALA

  OdpowiedzUsuń