Tworzymy interaktywną listę polskich firmNo i wreszcie! Udało nam się zrobić listę polskich firm :)

by Wszystko Co Polskie


Mieliśmy to w planach od samego początku powstania blogu Wszystko Co Polskie. Zadanie nie było łatwe, gdyż chcieliśmy zrobić coś unikalnego. Czyli nie samą suchą listę firm, tylko coś bardziej interaktywnego. Czy nam się udało, ocenicie sami.
Lista jest podzielona na kategorie tematyczne, żeby było łatwiej połapać się w gąszczu nazw i marek. Przy każdej nazwie firmy znajduje się logo, które jest ważnym elementem rozpoznawalności danej firmy. Dodatkowo przy każdej jest jej adres strony www, dzięki czemu możesz w szybki sposób zapoznać się z firmą, bez zbędnego "goglowania". Jeśli dane przedsiębiorstwo posiada więcej swoich marek, umieściliśmy je pod firmą w postaci logotypów.

Praca oczywiście nie jest skończona i pewnie nigdy nie będzie, gdyż zdajemy sobie sprawę, że tematu nie wyczerpaliśmy. Pewnie jest wiele polskich firm o których nie wiemy i wymagają one dopisania do listy.

Dlatego też mamy prośbę, jeśli uważacie, że jakaś POLSKA firma powinna się znaleźć na liście prosimy o wpis w komentarzach pod tym artykułem lub o kontakt mailowy.

Jeszcze kilka słów o kryteriach dla firm obecnych na liście. Założyliśmy sobie, że będziemy umieszczać te firmy i marki, które są największe i najbardziej znane. Takie, które są szeroko dostępne dla polskich konsumentów i potencjalnie ci konsumenci mogą szukać informacji o tym kto jest ich właścicielem. My chcemy naszą listą uświadomić im, która firma jest rzeczywiście polska.
Uważamy że nasze wymagania nie dyskryminują mniejszych przedsiębiorstw, ponieważ nie jest możliwe umieszczenie setek tysięcy firm (działalności jednoosobowe, spółki cywilne, jawne itd.) na jednej podstronie.
Takie firmy wiadomo, że mają polskiego właściciela i działają na rzecz polskiej gospodarki. Dla nich uważamy, że najlepszym miejscem na prezentację jest  bardziej rozbudowany katalog firm budowany przez Polski Ślad i dostępny tutaj.

Jeszcze raz zapraszamy do umieszczania komentarzy odnośnie nowych firm.

240 komentarzy:

 1. Grupa azoty i wszystkie podlegle spółki

  OdpowiedzUsuń
 2. Brakuje w zestawieniu tygodnika Polityka, który do niedawna był spółdzielnią pracy,a teraz jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. I jest to popularne czasopismo, skoro miesiąc w miesiąc schodzi ponad 100 tys. nakładu, za którym nie stoją wielkie wydawnictwa pokroju Ringier Axel Springer, czy Bauer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna inicjatywa. Też w sklepach poszukuję polskich produktów. Niestety, lektura listy "media" wskazuje na dość głęboki brak obiektywności, co niestety może rzutować na odbiór całej listy firm. "Polityki" się na niej nie znajdzie, podobnie jak kilku innych, mniej prawomyślnych, a przecież polskich wydawnictw...

   Usuń
  2. Przepraszamy za tą "Politykę", umknęła nam w gąszczu innych propozycji kolejnych firm z różnych źródeł (mail, FB, komentarze). Już się poprawiamy i pismo zostało dodane do kolejki na najbliższą aktualizację. Co do kategorii Media, jeśli ma Pan propozycję odnośnie polskich firm, które powinny się tam znaleźć, to zachęcamy do pisania. Jeśli będą one w rękach POLSKICH, na pewno je umieścimy. Nasza lista jest apolityczna i niestety nie pełna - cały czas ją aktualizujemy ;) Także prosimy nie doszukiwać w niej podtekstów.

   Usuń
 3. aluplast
  LPP - t prawda jest polska firma ale produkuje wszystko w chinach a zarejestrowana jest na cyprze... ( dlatego myślę że fajnie by było oprócz adresu www podać też gdzie dana firma jest zarejestrowana i "płaci" podatki)

  swoją drogą bardzo fajna akcja z

  OdpowiedzUsuń
 4. Brakuje www.skarbmatki.pl firmy MacKar Makarczykowie.

  OdpowiedzUsuń
 5. DEANTE - polska marka zlewozmywaków, baterii i natrysków

  OdpowiedzUsuń
 6. Kanlux-oświetlenie, Spokey-art. sportowe, Easy Stationary-art. biurowe

  OdpowiedzUsuń
 7. Ericpol - polska firma IT (telekomunikacja, outsourcing).

  OdpowiedzUsuń
 8. Ogniochron - lider produkcji gaśnic i sprzętu p.poż, Zasław -naczepy

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękujemy za sugestie nowych firm. Po zweryfikowaniu danych właścicielskich, dodamy je do naszej listy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sport:
  Arkus&Romet
  Kross
  Unibike
  NS Bikes - Znane polskie firmy rowerowe
  Dartmoor
  Mniej znane
  Transrower
  Mbike
  Northtec

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli chodzi o ubrania to jeszcze brakuje Salko i z pod skrzydeł Bialcon wyszedł jeszcze Rabarbar :) Jeśli chodzi o buty to Maciejka i Kazar. Pewnie Gino Rossi zgubił mi się gdziej w tej długiej liście. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Brakuje firmy Lavard (garnitury i nie tylko dla mężczyzn); Nie wiem jak z Henri Lloyd - może ktoś jest na bieżąco z akcjonariatem - Henryk Strzelecki był Polakiem, jego dzieci mają chyba tylko brytyjskie obywatelstwo, lecz np. Krzysztof Olszewski ma chyba tylko niemieckie. Rodzina Strzeleckich zadbała o to, by w Brodnicy był zakład produkcyjny. Jak to oceniać jeśli są dalej ważnymi udziałowcami? Ochnik jest również polskie. Brakuje odzieżowej marki Medicine należącej Brandbq - też polskie. Brakuje też Krüger & Matz. Jest Simple a nie ma Gino Rossi, do którego pierwsza ta marka należy? Brakuje też Giacomo Conti. Brakuje Krakowskiego Kredensu należącego do Almy. Brakuje firmy Kazar (obuwie). Brakuje Batycki (torebki). Brakuje Unisono oraz Venezia. Brakuje Graal i Łosoś (oba - rybki). Brakuje Merlin.pl należący do Czerwonej Torebki, która jest na liście. Chocolatier Karmello też są polskie - z Bielsko-Białej i chyba też Columbus Coffee (ze Szczecina?) oraz Green Coffee Nero chyba jest polsko-brytyjskie. Jeszcze hotele Gołębiewski oraz słodycze Tago. Grupa Gastromall (Olimp, Cesare Ristorante, Lovit, Point Frappe) chyba też polskie. Jeszcze sieć Bierhalle. Jeszcze Conhpol (obuwie). Jeszcze Spółdzielnia Mleczarska Łowicz (nie mylić z tym łowiczem od marmolad). Jeszcze marka Diverse i sklepy Sizeer. No i Ericpol. Pozdrawiam, Kamil S. Dobosz

  OdpowiedzUsuń
 13. Męskie koszule Thomas Waxx polskiej firmy Unique Mens Fashion

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękujemy za propozycję. Może jeszcze jakieś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buty: Baldowski. Jeśli chodzi o kosmetyki to Pat & Rub, Make Me Bio, Fridge by yDe.

   Usuń
  2. Nie jestem pewna czy nadal polskie ale Coffe Heaven.

   Usuń
 15. Śnieżka invest nie jest polska! ROSYJSKA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można prosić o źródło tej informacji? KRS mówi jednoznacznie, że większą połowę udziałów w Śnieżce Invest ma JAROSŁAW WÓJCIK a mniejszą połowę polska spółka MESFIT CAPITAL SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA, w zarządach i radach nadz. sami Polacy. Nie wiem czy jest coś bardziej wiarygodnego niż KRS ;)

   Usuń
  2. http://niezalezna.pl/58326-lukoil-wycofa-sie-z-polski-nasza-akcja-trwa-nie-kupujemy-rosyjskiego-autogazu-i-maszyn-rolnicz
   Widziałam też na paru innych, mniej rzetelnych stronach ale może przepisały tylko z niezależnej. Myślałam, że wkradł się tu po prostu jakiś błąd a niestety nie mam możliwości dokładniejszego sprawdzenia takich informacji. Bardzo prosiłabym o zbadanie, czy to całkowicie polskie. Jeżeli tak to przepraszam i znów polegam na Was w stu procentach :).

   Usuń
  3. Dziękujemy za informację. Już wysłaliśmy zapytanie do niezależnej.pl o sprostowanie (jeśli nie mają bardziej wiarygodnego źródła niż KRS) tej informacji, gdyż działają na ich szkodę.
   Co do samej treści informacji, przeanalizowaliśmy ją i wydaje się nam, że źródło tej informacji może pochodzić z wikipedii

   "W 2006 roku firma przejęła znak towarowy oraz linię produkcyjną „Michałków z Hanki"[4]"

   Też jest 2006 rok, też coś o przejęciu znaku towarowego i linii produkcyjnej, ale sens informacji zupełnie inny. Pomijamy istotną nieścisłość w artykule odnośnie siedziby firmy Śnieżka-Invest. Świebodzin i Świebodzice to jednak inne miasta ;)

   Usuń
 16. Rzeczywiście inne miasta :D Też zauważyłam taką wzmiankę na wikipedii jednak nie napisali tam nic o sprzedaniu całej firmy. I jak tu się w tym wszystkim połapać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz komentarz został przez niezalezna.pl zignorowany. Na to wygląda, że łatwiej przemilczeć nieprawdę niż przyznać się do błędu. Szkoda.

   Usuń
 17. No cóż, przynajmniej już wiem, że Śnieżka invest jest polska.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze banki spółdzielcze są polskie póki co...

  OdpowiedzUsuń
 19. Należą się Wam wielkie gratulacje za ogromną, bardzo ważną pracę! Kierując się zasadą powszechności i dostępności danej firmy czy marki nie można pominąć takich firmy/marek jak: Termet, Grupa Topex, La Rive SA, Blux, Łucznik, Goclever, sieci Mrówka, Majster, Merkury Market, Unimet (woj. podkarpackie). Z moich informacji te firmy/marki są polskie. Można jeszcze uzupełnić "spożywkę" o wody mineralne: Dobrowianka, Piwniczanka i jeszcze kilka innych. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za uznanie i za propozycje firm. Są naprawdę ciekawe i zostaną uwzględnione przy następnej aktualizacji. A z tym Łucznikiem jesteśmy zaskoczeni, że jeszcze istnieje.

   Usuń
  2. Łucznik istnieje i robi świetne tosty ;), ponoć nieźle prasuje i świetnie szyje! Zapomniałem wymienić wcześniej więc uzupełniam swój wpis o kolejne marki zajmujące się elektroniką. A mianowicie: Ferguson Sp. z o. o. i Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna.

   Usuń
 20. Firma Aksam! Producent produktów pod nazwą Beskidzkie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna firma - dziękujemy!!! Czytając opis firmy i jej asortyment, aż dziw bierze czemu jeszcze jej nie ma na liście.

   Usuń
 21. VTS Group (www.vtsgroup.com) - centrale wentylacyjne, kurtyny powietrzne itp.

  OdpowiedzUsuń
 22. Makarony Czanieckie

  OdpowiedzUsuń
 23. KRISPOL producent bram garażowych, rolet z Wrześni
  PORTOS producent rolet z Kalisza
  AVANTE OKNA producent okien z Elblaga
  EMPOL producent okien z pod Wrocławia
  GERDA producent drzwi i zamków
  WINDOWSILL producent parapetów
  LEMA producent systemów osłonowych z Wrocławia

  OdpowiedzUsuń
 24. Jurajska - produkcja wody mineralnej i napojów

  OdpowiedzUsuń
 25. Firma farmaceutyczna Solinea z Lublina.

  OdpowiedzUsuń
 26. Sieć sklepów Top Market i Minuta 8, należą do polskich właścicieli i dziarsko inwestują tworząc nowe sklepy.

  OdpowiedzUsuń
 27. Przewozy Regionalne, PKP Intercity, Piwniczanka, Kryniczanka, Helios, Konspol....

  OdpowiedzUsuń
 28. Brakuje Polskiej firmy kosmetycznej Mariza, strona: http://sklep.mariza-kosmetyki.com.pl e-mail: kontakt@mariza-kosmetyki.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 29. Widzę, że nie tylko ja miałem taki pomysł. Gratuluje pokaźnego katalogu! ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Brak świetnej dużej firmy IGLOTEX SA w Skórczu
  www.iglotex.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. Brakuje firmy Stokrotka, a ona podobno jest polską. Dobrze by było jakby ktoś zrobił z tego ściągę, by można było wydrukować i wiedzieć co kupować, a czego nie będąc w sklepie, bo trochę tego jest :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście Stokrotka nam umknęła na liście. Co do listy firm do wydrukowania, to ciekawy pomysł, będzie trzeba to przemyśleć.

   Usuń
 32. Jeżeli chodzi o branżę IT/hosting, to polskie są nazwa.pl S.A., kei.pl. Natomiast na liście jest home.pl, który nie jest już polski, bo został przejęty przez fundusz Amundi w zeszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 33. Z branży budowlanej to jeszcze parę polskich firm jest... Ceramika Paradyż (czy też może Grupa Paradyż) na przykład.

  OdpowiedzUsuń
 34. Carpol sp. z o.o., Partner-Nadwozia, Plandex, Gniotpol i jeszcze kilka firm z branży motoryzacyjnej zajmujące się zabudowami samochodów. I nie są to maleńkie manufaktury

  OdpowiedzUsuń
 35. Dzień dobry,

  bardzo proszę o zweryfikowanie firmy HiMountain - jej założycielami są byli właściciele Alpinusa, który niestety nie jest już polski. Wydaj mi się jednak, że firma HiMountain jest w "polskich rękach" a skala jej działalności uprawnia ją do uzyskania wpisu na listę.

  Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 36. AGORA - wydawca "Gazety Wyborczej", właściciel sieci kin Helios oraz rozgłośni TOK FM i Rock Radio

  OdpowiedzUsuń
 37. Witam, na wstępie gratuluję pomysłu - piękna inicjatywa promowanie krajowych produktów. Ode mnie trzy propozycje producentów, których wyroby sam użytkowałem/próbowałem i z produktu byłem w pełni usatysfakcjonowany:

  Motoryzacja:
  Układy hamulcowe Midoda:
  http://www.mikoda.pl/mikoda/

  Wycieraczki Motgum:
  http://motgum.com/

  Browar Ciechan:
  http://www.ciechan.com.pl/index2.php?q=page/1

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 38. Budvar(polska)-okna
  Maspex(polska)- odkupiło rok temu Łowicz,Kotlina i Krakusa od szwedzkiej Agres-Nova

  OdpowiedzUsuń
 39. Fajna inicjatywa :) Jeszcze firma Fandango -właściciel marki damskiej odzieży Greenpoint i chyba nie ma VIVE Textile Recycling, czyli największego importera odzieży używanej w Polsce (właściciel od niedawna ma też polskie obywatelstwo).

  OdpowiedzUsuń
 40. Libella - chemia!

  OdpowiedzUsuń
 41. http://www.sas.busko.pl/pl/
  Producent pieców C.O.

  OdpowiedzUsuń
 42. PIT-RADWAR SA - polska radiokomunikacja z dziada pradziada. Jedno z niewielu polskich przedsiębiorstw, które się utrzymały na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 43. Witam,
  jestem mechanikiem.
  Może nie każdy wie, ale np takie małe coś jak smarowniczka jest montowane we wszystkim co wykonuje ruch, w każdym pojeździe jest ich najmniej kilkanaście, w polskich hurtowniach nie można kupić dobrej smarowniczki, tylko chińską.
  Ja mam stałego dostawce, chyba ostatniego producenta smarowniczek w Polsce, firmę ZOSMET tutaj adres:
  http://zosmet.pl/Smarowniczki.html

  OdpowiedzUsuń
 44. Baumal - producent i dystrybutor parapetów i materiałów montażowych
  Majster Pomorze - dystrybutor stolarki budowlanej
  Redan - producent okien
  Mar-tom - producent drzwi stalowych

  OdpowiedzUsuń
 45. Dziękujemy za sugestie, uwzględnimy je przy następnej aktualizacji naszej listy :)

  OdpowiedzUsuń
 46. co do handlu to avans już upadłale jest nowa polska firma my center podoba do avansu lecz ma innego właściciela nazwę i logo

  OdpowiedzUsuń
 47. Green Angel (www.greenangel.pl) producent domów zero-energetcznych

  OdpowiedzUsuń
 48. Jeszcze alior bank oraz meritum bank w którym alior ma najwięcej akcji

  OdpowiedzUsuń
 49. Manto - znana na świecie odzież sportowa, sporty walki,

  OdpowiedzUsuń
 50. Link4 zostało kupione przez PZU.

  OdpowiedzUsuń
 51. Browary Lubelskie (producent m. in. piwa Perła) - o ile wiem, chyba jeszcze polskie :)

  OdpowiedzUsuń
 52. browar ciechan , kormoran , regina

  OdpowiedzUsuń
 53. Lark - Polski dystrybutor elektroniki użytkowej i producent popularnych nawigacji samochodowych.
  http://www.lark.com.pl/

  OdpowiedzUsuń
 54. Apollo i Adler Europę Sp z ono -producent zmechanizowanego AGD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adler Europe to niestety tylko Polska marka ale produkty importuje ale lepiej wspierać takie produkty niż np boscha który również produkty importuje (z Chin) i przyczepia tylko swoją markę na produkt i wysyła w świat

   Usuń
  2. Przepraszam mój poprawiacz żle mi napisał zamiast niestety chodziło mi naszczęście :)

   Usuń
 55. Elfom producent małego AGD siedzibę ma na śląsku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można prosić o namiar na firmę, gdyż google jej nie widzi.

   Usuń
 56. Przepraszam chodzi o eldom

  OdpowiedzUsuń
 57. Adler europe Sp zoo

  OdpowiedzUsuń
 58. Martes sport Sp zoo

  OdpowiedzUsuń
 59. Eveline cosmetics chyba też polski

  OdpowiedzUsuń
 60. mam pytanie czy drogerie natura to nie są przypadkiem polskie drogerie gdyż niektóre akcjonariaty mówią że szwajcowski ... jest głównym akcjonariuszem a inne że jakaś grupa kapitałowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety jedynym udziałowcem Drogerii Natura jest zagraniczna firma - CORPORATION OF EUROPEAN PHARMACEUTICAL DISTRIBUTORS N.V.

   Usuń
  2. Jak sprawdzałem to tą korporacje w skrócie CEPD jest zarejestrowana w Holandii jednak jest to dziecko spółka pelionu która jest zarejestrowana w Polsce prezesem jest Polak a akcjonariatu mówią że Jacek Szwajcowski ma najwięcej głosów na walnym zgromadzeniu akcyjnym i jest głównym akcjonariuszem, proszę państwa abyście sprawdzili te wiadomości i upewnili mnie bo bardzo lubię ten sklep i często w nim robię zakupy:)

   Usuń
 61. Global cosmetics group !!!

  OdpowiedzUsuń
 62. Mam nadzieje że global cosmetics jest polską firmą al e głównym akcjonariuszem spółki jest człowiek który studiował w Niemczech imię ma nie polskie jednak nazwisko moim zdaniem jest polskiego pochodzenia. Firma jest zarejestrowana zarówno w Polsce jak i w niemczech

  OdpowiedzUsuń
 63. pentagram-elektronika smartfony i tablety

  OdpowiedzUsuń
 64. Mam pytanie kiedy będzie następna aktualizacja listy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety z braku czasu, troszkę trzeba będzie poczekać. Natomiast jeśli już będzie, to wiele nowych firm dojdzie, bo kolejka aktualizacji na rośnie :)

   Usuń
 65. Na początek chciałbym powiedzieć że pomysł z listą firm jest rewelacyjna i przydaje mi się na codzień może zrobicie też taką aplikacje na iOS i androida? Firmy jakie znam to Eurovita właściciel terravitty, jak popatrzyłem na komentarze to Adler jest polski robi świetne tosty :) ! WSiP wydawnictwo oraz chyba global cosmetics

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieoficjalnie możemy zdradzić, że nasz sympatyk podjął się wyzwania zrobić taką aplikację, Rzeczywiście byłaby bardzo przydatna. Jeśli coś ruszy tej kwestii na pewno będziemy informować. Prosimy śledzić nasz profil na FB :)

   Usuń
 66. AGD market właściciel marki mycenter

  OdpowiedzUsuń
 67. Przejrzałam 2 x cały spis firm i nie wierzyłam własnym oczom. W takim zestawieniu brakuje Poczty Polskiej? Firmy, która istnieje od ponad 450 lat, jest jednym z największych polskich przedsiębiorstw, dającym zatrudnienie tysiącom Polaków, w 100% w polskich rękach, związanej nierozerwalnie z historią Polski?
  wg mnie karygodne niedopatrzenie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, zreflektujemy się przy kolejnej aktualizacji listy. Na nasze usprawiedliwienie możemy napisać, że chyba każdy w Polsce wie o polskości Poczty Polskiej. Dlatego lepiej, gdy na liście znalazła się jakaś firma, co do której wielu by miało wątpliwości czy jest polska, niż ta "oczywistość" ;)

   Usuń
 68. Kawa woseba! :)

  OdpowiedzUsuń
 69. ZPC FLIS Sp. J. przepyszne słodycze: wafle i herbatniki

  http://www.flis.pl

  OdpowiedzUsuń
 70. Marketing investment group sa właściciel 50 style i sizeer

  OdpowiedzUsuń
 71. Niejestem pewien ale firma st Majewski producent między innymi kredek bambino.

  OdpowiedzUsuń
 72. Luxpol-AGD jest polską firmą. Mam pytanie czy państwo sprawdziło mój komentarz o Adler Europe gdyż cały czas nie mam pewności czy jest polską firmą

  OdpowiedzUsuń
 73. Staropolanka - wody
  Krasnystaw, Bieluch, Jana, Piątnica - nabiał

  OdpowiedzUsuń
 74. Gala colezione produkuje świetne kanapy i meble skórzane

  OdpowiedzUsuń
 75. Alexander produkuje gry planszowe i karciane

  OdpowiedzUsuń
 76. Dziękujemy za propozycje. Po zweryfikowaniu trafią na listę przy najbliższej aktualizacji.

  OdpowiedzUsuń
 77. Oshee-napoje energetyczne

  OdpowiedzUsuń
 78. Merlin.pl i dyskont czerwona torebka

  OdpowiedzUsuń
 79. Z tego co wiem to polmlek Polska firma przejmuję resztę firm po agros novie-soki pysio garden i fortuna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za cynk. Więc koniecznie musimy umieścić Polmlek na naszej liście :)

   Usuń
 80. Mila- sieć sklepów

  OdpowiedzUsuń
 81. proszę sprawdzić makaron artex, programy zabezpieczające komputer firmy datpol, uzupełnić firmę maspex o marki tarczyn, włocławek, DrWitt, łowicz, kotlin, krakus

  OdpowiedzUsuń
 82. z tego co wiem to home.pl już sprzedany niemieckiej firmie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy - niestety. Przy następnej aktualizacji usuwamy firmę z listy.

   Usuń
 83. a co z cydrem lubelskim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety producent Cydru Lubelskiego firma Ambra S.A. należy w większości do niemieckiej firmy Schloss Wachenheim AG

   Usuń
 84. Co z
  a) Producentem portfeli (i nie tylko) Peterson (http://www.peterson.com.pl/pl/). Siedziba w Kątach Wrocławskich.
  b) Siecią sklepów Dino (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dino)

  OdpowiedzUsuń
 85. Firma dajar producent między innymi sprzętu kuchennego. Ambition-ich marka

  OdpowiedzUsuń
 86. Jan Niezbedny od opakowan spozywczych ( maja chyba polski kapital), odziez dla kobiet Pretty One a z turystyki Almatur nasz kochany :) dziekuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jan Niezbędny jest marką Grupy Sarantis, która jest niestety kapitałem greckim. Co do dwóch pozostałych propozycji, to są jak najbardziej z kapitałem polskim i dodamy je przy najbliższej aktualizacji listy.

   Usuń
 87. Goh sp z.o.o -> Świeże zioła i kiełki

  OdpowiedzUsuń
 88. Witam. Czy firma agro-wodzisław należy do kapitału polskiego?
  http://www.agro-wodzislaw.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, dlatego przy najbliższej aktualizacji idzie na naszą listę :)

   Usuń
 89. Sieć eko jest już z powrotem Polska przejął ją fundusz m and m investment który mimo iż jest zarejestrowany w luxemburgu jego właścicielem jest Polska firma

  OdpowiedzUsuń
 90. Alior bank jest już polski kupił część akcji PZU i jest największym akcjonariuszem

  OdpowiedzUsuń
 91. Drogerie natura są polskie. Spółka co polbitę kupiła jest córką spółką pelionu a pelion jest polską marką sprawdziłem

  OdpowiedzUsuń
 92. Ubrania ochnik, eveline cosmetics Polska firma produkująca kosmetyki widziałem je nawet na Bałkanach, oraz usp zdrowie co mnie bardzo zaskoczyło kiedy się dowiedziałem, że tęż jest polskie. No i mam dobrą wiadomość LPP Polska korporacja odzieżowa wraca z podatkowego raju i płaci w Polsce podatki

  OdpowiedzUsuń
 93. Znalazłam w internecie markę sokpol oraz fortuna garden oraz pysio należą już do polmleku :)

  OdpowiedzUsuń
 94. LDM Electronic największy polski producent nagłośnienia estradowego. Na rynku od 35 lat. Eksporter sprzętu do Europy Zachodniej. Firma elektroniczna produkująca w Polsce z własnym działem konstrukcyjnym to rzadkość w Polsce. Www.ldm.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 95. morele.net, świetny sklep informatyczny

  OdpowiedzUsuń
 96. z mojego regionu kojarze : Vortumnus Sp z oo - Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Lisów i Cukiernia Keks Sławęcin

  OdpowiedzUsuń
 97. Klimat Solec - "jest jednym z ważniejszych w kraju wykonawców systemów klimatyzacji, wentylacji oraz ogrzewania. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych w zakresie instalacji sanitarnych". Klimat oferuje także rozwiązania dotyczące automatyki. Całkowicie polski kapitał, firma zatrudnia ponad 200 pracowników, realizuje projekty w całej Polsce a także za granicą (na potwierdzenie - http://www.klimat-solec.pl/realizacje). Więcej na stronie: http://www.klimat-solec.pl/

  OdpowiedzUsuń
 98. Krośnieńskie Huty Szkła (www.krosno.com.pl)
  MAG-KRAK Technika zamocowań (www.mag-krak.pl posiada także własną markę K2 Tools - www.k2-tools.pl)

  OdpowiedzUsuń
 99. Bobby Burger do gastro
  Apar jako elektronika
  triobud budowlana

  OdpowiedzUsuń
 100. NETIA S.A. oraz Red is Bad

  OdpowiedzUsuń
 101. Skoro jest Tonsil to brakuje Firmy STX Advanced Audio Technology - polskiego producenta wysokiej klasy głośników i zestawów głośnikowych. Jakością przewyższają wiele znanych zachodnich marek. Wszystko projektują i produkują sami w Józefowie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 102. Firma fanex
  oraz greinplast

  OdpowiedzUsuń
 103. Witam,
  oto mała lista polskich producentów brakujących na liście i odszukanych przeze mnie:
  TOP-2 - chusteczki higieniczne,
  Z.P.H TOP S.C. - ubrania głównie dla dzieci,
  FRATRIA - wydawca m.in. tygodnika "W sieci" i "ABC", serwis internetowy "wPolityce.pl",
  FARMIO - jaja i drób bez antybiotyków,
  KIEL-TECH - opakowania tekturowe, galanteria biurowa,
  PROMATEK MEDIA - wydawnictwo,
  BENIAMIN - artykuły szkolne i biurowe, gry,
  TBM SNACKS - chrupki kukurydziane i chipsy.

  Pozdrawiam serdecznie i jak zawsze dziękuję za wspaniałego bloga :),
  Marcin.

  P.S. Dziękuję za dopisanie podanych przeze mnie uprzednio firm. Nie dodano jedynie "Velvet-bis", które teraz nazywa się "Velvet - Group". Gdzie bym nie sprawdzał, to wygląda na polską firmę, więc proszę o ponowną weryfikację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za propozycje. Co do Velvet - Group, to nie działa im strona www, która potrzebna nam jest do weryfikacji i stworzenia opisu firmy ;)

   Usuń
  2. Ta ich strona jest dość dziwna, ale po kilku próbach działa :) :
   http://velvet.bydgoszcz.pl/
   Proszę spróbować kilkakrotnie, bądź zaczekać dłuższą chwilę na załadowanie się strony, pomimo, że będzie wyglądało jakby się nie włączała :).
   Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! :).

   Usuń
 104. Dzisiaj w sklepie znalazłem produkty marki "Virtu", obejmujące m.in. pierogi, kluski śląskie i takie tam. Zacząłem się zastanawiać, czy to polska firma, czy nie - nie mogłem znaleźć żadnych informacji w sieci. Strona domowa:
  http://virtu.com.pl/pages/home#

  OdpowiedzUsuń
 105. Dziękujemy za wszystkie propozycje. Po weryfikacji umieścimy je na naszej liście. I prosimy jeszcze... :)

  OdpowiedzUsuń
 106. Sklepy eko i ledi
  Ps. Super akcja ;)

  OdpowiedzUsuń
 107. Moim zdaniem brakuje pol skone, buduar i aluprof sa

  OdpowiedzUsuń
 108. Tuz ubezpieczenia

  OdpowiedzUsuń
 109. Nie ma mebli forte i szynaka meble a także mebli vox

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Meble VOX i Szynaka są, co do Forte mamy wątpliwości co do jej polskich właścicieli.

   Usuń
 110. Fabryka mebli forte jest jednak Polska. W wyniku zawartej umowy dotychczasowy udziałowiec, spółka MaForm Holding Luxembourg s.a.r.l., wniosła w aporcie do spółki MaForm s.a.r.l. wszystkie posiadane akcje Fabryki Mebli Forte S.A. (7.763.889 szt.) stanowiące 32,69% jej kapitału.
  MaForm s.a.r.l. jest spółką zależną od MaForm Holding Luxembourg s.a.r.l.
  MaForm Holding Luxembourg s.a.r.l. to z kolei spółka zależna od MaForm Holding AG z siedzibą w Szwajcarii, podmiotu kontrolowanego przez Macieja Formanowicza - prezesa FM Forte SA.

  OdpowiedzUsuń
 111. CHABIN
  www.chabin.pl - pierwsza w Polsce prywatna firma zajmująca się sprzętem ogrodniczym

  OdpowiedzUsuń
 112. Wien że polskone i budvar jest polski a także meble forte (tak mi synowa powiedziała tam pracująca), gdyż głównym akcjonariuszem jest firma zarejestrowana w Luksemburgu ale bezpośrednio prowadzona przez założyciela mebli forte

  OdpowiedzUsuń
 113. Goodram- polski producent elektroniki
  avionaut- foteliki dla dzieci
  Tako- wózki dziecięce
  X-lander- wózki dziecięce

  OdpowiedzUsuń
 114. polskie marki - Forever oraz Platinet, elektronika

  OdpowiedzUsuń
 115. O2 i wp.pl spółki od niedawna należące do innova capital

  OdpowiedzUsuń
 116. Witam. Brakuje firmy Uroda Polska. Z moich dociekań wynika, że to firma Polska. Warto się nad nią pochylić ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 117. Witam serdecznie - proszę o sprawdzenie marki Hortex - na liście jest ona przedstawiona jako marka polska, tymczasem, jak podaje wp.pl "Od 2006 roku marka należy do europejskiego funduszu Argan Capital." (http://www.argancapital.com/investments/current/hortex). Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 118. Brakuje tygodnika Najwyższy Czas!

  OdpowiedzUsuń
 119. Dziękujemy za Wasze sugestie i prosimy jeszcze. W dniu dzisiejszym lista ponownie została zaktualizowana i teraz jest już ich równe 600 polskich firm! :)

  OdpowiedzUsuń
 120. Nie znalazłem jeszcze sieci sklepów Mrówka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest o marka Polskich Składów Budowlanych, które już są w zestawieniu ;)

   Usuń
 121. Brakuje sklepów komfort kontrolowane przez michała sołowowa

  OdpowiedzUsuń
 122. Jako jedna z marek Maspex Wadowice wymieniony jest "Ekland". Chyba powinno być "Ekoland" - chodzi o te herbaty rozpuszczalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest, powinno być Ekoland. Wkradła się literówka - dzięki za wychwycenie.

   Usuń
 123. ATT - Auto Tip Top - Producent Felg Samochodowych
  Filtron - Filtry dla motoryzacji
  Dobmar Bydgoszcz - Producent lamp samochodowych
  K2 - kosmetyki samochodowe
  Dębica - Producent opon (własnośc koncernu Goodyear)
  Centra - Producent akumulatorów (własność EXIDE TECHNOLOGIES)

  OdpowiedzUsuń
 124. Meble forte, sklepy martes sport, drzwi porta, patio-przybory szkolnej i, gadu gadu,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety gadu gadu już od dawna nie jest w polskich rękach.

   Usuń
 125. Inspirujecie do ciągłych poszukiwań! W ich wyniku trafiłem na firmę Delko, linko do strony: http://www.delko.com.pl/ Wynika z niej, że to polski kapitał. Czy na pewno? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej polski - http://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/DELKO/akcjonariat
   Dziękujemy za namiar, przy najbliższej aktualizacji ląduje na naszej liście.

   Usuń
 126. Do jakiego kapitału należy firma cukiernicza "Mieszko"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy do cypryjskiej firmy BISANTIO INVESTMENTS LIMITED

   Usuń
 127. Witam serdecznie,

  chciałbym zgłosić oraz ponowić zgłoszenie kilku marek:
  - HiMountain - za wikipedią: Janusz Majer (ur. 25 września 1946) – polski alpinista, himalaista i podróżnik, współzałożyciel (wraz z Arturem Hajzerem) firmy Alpinus działającej w latach 1990–2001; współzałożyciel firmy Mount, właściciel marki HiMountain produkującej odzież i sprzęt turystyczny.
  - sklepy home & you - byłem zaskoczony kiedy w jednym z quizów online - dot. polskich marek - okazało się, że sieć ów sklepów (a także sklep internetowy) - są w "polskich rękach",
  - do kategorii usług zakwalifikowałbym także PKP - miejmy nadzieję, że w barach naszego narodowego przewoźnika będzie jeździło jeszcze więcej produktów PESY oraz Newagu :)

  Przed dodaniem na listę - proszę o zweryfikowanie moich propozycji.

  Dziękuję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 128. Brakuje polskiej manufaktury Luxum. To jedyna w Polsce manufaktura produkująca tak wysokiej jakości wyposażenie na indywidualne zamówienie. Do tego pierwszy w Polsce beton architektoniczny w płytach do szybkiego montażu bez gipsu i sztucznych włókien.
  www.luxum.pl

  OdpowiedzUsuń
 129. Brakuje firmy Svantek - producenta mierników i analizatorów hałasu i drgań.

  OdpowiedzUsuń
 130. Jeśli chodzi o firmy IT i inowacje to polska jest firma inonecar.com Sp. z o.o. dlstarczająca platformy carpoolingowe do dużych firm i korporacji

  OdpowiedzUsuń
 131. Spółki giełdowe:
  POLNA SA www.polna.com.pl
  SANWIL www.sanwil.com
  FIDELTRONIK www.fideltronik.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 132. Witam,
  Brakuje w zestawieniu:
  Fideltronik Sucha Beskidzka/Kraków www.fideltronik.com.pl
  TME Łódź www.tme.com.pl
  POLFER Podzespoły Indukcyjne SA www.polfer.com.pl
  ELTAR Tarnowskie Góry www.eltar.pl
  TATAREK Wrocław www.tatarek.com.pl
  HART www.hart-metale.pl
  Delphia Yachts - stocznia jachtowa pl.delphiayachts.eu
  NAUTA Gdyńska Stocznia Remontowa
  Stocznia Gdynia SA www.stocznia.gdynia.pl
  Remontowa Shipbuilding SA Gdańsk http://www.remontowa-rsb.pl
  EUROTECH Mielec www.eurotech.com.pl/
  FLYTRONIK Gliwice http://www.flytronic.pl/
  RAFAKO SA www.rafako.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 133. Witam. Zakup akumulatora samochodowego spowodował, że postarałem się o produkt polski. W naszym kraju produkowane są akumulatory przez takie firmy jak: ZAP (właśnie ich kupiłem), Autopart, In Plus i Loxa. Nie można przy tej okazji zapomnieć o prostownikach jakie oferuje firma Stef-Pol. Myślę, że to firmy w pełni polskie i warto o te marki uzupełnić listę. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 134. Dziękujemy za sugestie. Po weryfikacji dodamy firmy do listy :)

  OdpowiedzUsuń
 135. Firma patio producent długopisów i przyborów szkolnych a także firma astra

  OdpowiedzUsuń
 136. Mam nadzieję, że w liście pojawi się Arrinera, jak nie teraz to za niedługo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście Arrinera musi obowiązkowo znaleźć się na liście :)

   Usuń
 137. Ze spożywczych brakuje firmy Agram S.A. z Lublina

  OdpowiedzUsuń
 138. Poz Bruk, Buszrem (trzeba sprawdzić) Ziel-Bruk Jadar-Techmatik

  OdpowiedzUsuń
 139. W dziale IT brakuje spółki Langmedia - właściciela portali diki.pl (jednego z najlepszych słowników polsko-angielskich) oraz etutor.pl (portalu do nauki języka angielskiego i niemieckiego). Etutor.pl był pierwszą polską platformą internetową do nauki języka angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 140. Warto by było dodać firmę DORJAN, która produkuje wysokiej jakości odzież skórzaną. Cała produkcja odbywa się w Polsce w Elblągu, a jak byłem na miejscu kupować kurtkę rozmawiałem z właścicielem, więc firma na 100% jest Polska :)

  OdpowiedzUsuń
 141. Witam
  Należy dodać Grupę Kapitałową Remontowa Holding do której należą;
  Remontowa Shiprepair Yard
  Remontowa Shipbuilding
  Remontowa Marine Design
  Remontowa LNG Systems
  Remontowa Coating & Equipment
  Remontowa Marine Services
  Remontowa Hydraulic Systems
  Remontowa Prestige Furniture
  Mors
  Famos

  Remontowa Lighting Technologies

  Wszystkie te firmy to Polski Kapitał.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 142. Słuchajcie nie ma dla wielu milionów Polaków poranka bez kawy! Woseba... czy to przypadkiem nie jest rodzima marka? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 143. Ja bym dodał LWIKI - producent mebli rosnących. Polski producent np. biurek które powinny się znaleźć w każdym pokoju dziecinnym.

  OdpowiedzUsuń
 144. brakuje firmy zelmer https://pl.wikipedia.org/wiki/Zelmer

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale Zelmer jest w niemieckich rękach. Właścicielem marki jest Bosch.

   Usuń
 145. QUIZ COSMETICS -polska firma kosmetyczna- www.quiz.pl

  OdpowiedzUsuń
 146. Dziękujemy za propozycje :) Znacie może jeszcze jakieś inne polskie firmy lub marki?!

  OdpowiedzUsuń
 147. Mam wreszcie wenę, to wrzucę, co zebrałem:
  Poznańska Palarnia Kawy Astra (polecam kawkę!)
  Rebel
  FigAnd
  Firma Bracia Urbanek
  Provitus
  Firma Handlowa Rolnik s.j.
  Mosso
  BabyOno
  Polin
  Belin
  Jar-do
  Instanta
  Oleofarm
  Frubex-Bis

  Parę firm z mojej branży:
  Baks Kazimierz Sielski
  Relpol S.A.
  ZREW TRANSFORMATORY
  Polcontact
  Holduct
  ZPAS
  Pollin
  Zaz-en
  ZPrAE

  Pozdrawiam,
  Marcin :).

  OdpowiedzUsuń
 148. ARENART FOREVER biżuteria brylantowa i obrączki ślubne

  OdpowiedzUsuń
 149. 4F firma polska której brakuje

  OdpowiedzUsuń
 150. Strona Velvet-Group działa już bardzo dobrze, więc proszę o jej dodanie do zestawienia :-).
  Pozdrawiam,
  Marcin.

  OdpowiedzUsuń