Polski producent stojaków rowerowych


Jak coś wspierać, to wyłącznie Wszystko co Polskie. Nie tylko firmy czy przedsiębiorstwa  już istniejące, ale również polskich wynalazców zupełnie nowych przedmiotów i rozwiązań. Zwłaszcza młode osoby mają tu duże pole do popisu. Ich kreatywność często wybiega poza ramy i potrafią oni stworzyć niebywałe rzeczy, ale i zarazem takie, bez których żyć się nie da lub takie, które życie nam ułatwią.

Jednym z takich wynalazków jest Nowatorski Stojak Rowerowy. Zaprojektował go Pan Robert Wałęsiak. Swój wynalazek przedstawił w konkursie pod hasłem: „KONKURS NA POMYSŁ” organizowanym już po raz piąty przez warszawską kancelarię patentową Jarzynka I Wspólnicy. To właśnie tam projekt zdobył nagrodę główną i został zgłoszony jako wynalazek. Patronem konkursu było Ministerstwo Gospodarki.Stojak rowerowy został stworzony głównie z myślą o osobach uczęszczających do szkół i uczelni. Wielkim walorem stojaka jest to, że uczniowie korzystający z niego będą mogli przy nim zostawić nie tylko rower, ale również kask rowerowy. Jak wiadomo zazwyczaj nie mamy go gdzie zostawiać i musimy nosić kask ze sobą, co jest poniekąd uciążliwe. Pan Robert dzięki swojemu wynalazkowi, ten problem rozwiązał, projektując ten właśnie nowatorski stojak rowerowy.Pewnie wielu z nas często jeździło na rowerze bez kasku, właśnie z powodu braku miejsca dla niego po dojechaniu do celu, co nie jest bezpieczne. Zwłaszcza jazda ulicami wielkich miast do uczelni czy szkoły napawa strachem wielu rodziców w obawie o bezpieczeństwo  swoich najbliższych. Obecnie w wielu krajach obowiązuje bezwzględna jazda na rowerze w kasku, zwłaszcza dla grup wiekowych młodzieży i dzieci. Teraz, dzięki takim stojakom ustawionym na terenie szkół, nie będzie trzeba myśleć co potem zrobić z kaskiem, a będziemy mniej narażeni na niebezpieczeństwo podczas jazdy.

Zaprojektowany stojak rowerowy zawiera w sobie stelaż oraz pojemnik na kask. Pojemnik posiada konstrukcję ażurową, dzięki czemu widać co jest w środku. Poza tym do pojemnika można włożyć inne mniejsze przedmioty, takie jak latarka, pompka itp., których nie mielibyśmy gdzie nosić przy sobie. Całość (pojemnik z kaskiem i rower) przypina się do stojaka za pomocą zabezpieczenia typu u-lock lub łańcucha. Dzięki takiemu stojakowi nie musimy martwić się o kradzież roweru, kasku czy innych elementów.

Pan Robert prócz opracowanej już pojedynczej wersji stojaka, ma w planach również wersję podwójną, wersję pojedynczą z dodatkowymi zabezpieczeniami roweru , wersje pojedyncze na kaski zintegrowane oraz wersję stojaka z powierzchnią reklamową przeznaczone dla firm. Jeśli chodzi o ten ostatni rodzaj reklamy to, przede wszystkim przedsiębiorcy, wiedzą jak trudno dziś o dobre miejsce na swoją reklamę, takie żeby trafiało do danej grupy odbiorców. Dlatego też powstał stojak z miejscem na reklamę Twojej firmy, który można ustawić gdzie tylko chcemy: przed szkołą, galerią, kinem, na dworcu itp. W dużych miastach, jak wiemy, nie jest łatwo o powierzchnię reklamowa, a taki stojak daje taką możliwość stając się jednocześnie bardzo atrakcyjnym, ciekawym i innowacyjnym miejscem na zareklamowanie swojej firmy. Jeśli podoba Wam się ten pomysł i chcielibyście dowiedzieć się więcej na jego temat oraz być na bieżąco z informacjami koniecznie odwiedźcie profil Edie na facebooku:

https://www.facebook.com/edie.edie.edie.edie.edie

6 komentarzy:

 1. Ten zielony stojak jest kapitalny, widziałam podobne chyba we Wrocławiu, ale miały bardziej obłe kszałty. Takiego koloru nie da sie przeoczyć, więc nie trzeba będzie szukać miejsca na rower długo, a to też bywa problemem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł, praktyczny i solidny stojak na rower. W dodatku wygląda nowocześnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny stojak, przy wielu miejscach takie coś powinno stać, dla wygody rowerzystów. Ale najpiejw trzeba zrobić trasy rowerowe w każdym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Nigdy wcześniej nie widziałem tak pomysłowego stojaka i nie pomyślałbym, że to polski produkt

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak sobie czytam i widzę jedną okropną rzecz. Nazwy. Ludzie kochani jest lepiej, ale daleko do zachodu. Nikt nie patrzy np na numerologię nazw, a horoskopy to już ludzie sprawdzają :D Sami zobaczcie jak łatwo to sobie liczyć. Edie też mógłby sobie sprawdzić na czym stoi (czy też jeździ) http://brandbay.pl/nazwa-firmy-czyli-jak-nazwac-firme-zeby-lepiej-trafic-do-klientow/

  OdpowiedzUsuń
 6. Super stojak, choć jeszcze takiego nigdzie nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń