Wszystko Co Polskie - tytułem wstępu...


Witam serdecznie!

Jako że jest to pierwszy wpis na blogu, wypadałoby napisać kilka słów, na temat tego co na nim będzie.

Blog powstał jako uzupełnienie profilu na FB - facebook.com/WszystkoCoPolskie
Niestety na Facebooku nie można wszystkiego przedstawić w formie długich artykułów, dlatego powstał blog - WszystkoCoPolskie.blogspot.com

wszystko co polskie


Tematem przewodnim bloga (i profilu FB) jest szeroko pojęte zagadnienie - patriotyzm ekonomiczny

Chciałbym aby teksty pisane na tym blogu zachęciły Polaków do kupowania polskich produktów, produkowanych przez polskie firmy.

Wiele zostało napisane w tym temacie, więc żeby nie powielać zachęcam do zapoznania się z wyczerpującym artykułem, dostępnym u naszego partnera - Polski Ślad:


No dobrze, kupujemy polskie produkty!

Ale teraz rodzi się pytanie, która to polska firma, a która zagraniczna, albo była kiedyś polską, ale już nie jest?
Ten blog ma Tobie pomóc w odpowiedzi na te ważne pytania. Bez tej wiedzy nie możemy "uprawiać" patriotyzmu ekonomicznego. Dlatego też na blogu pojawią się informacje o ciekawych polskich firmach. Pewnie niejednokrotnie zdziwisz się, że firma x lub y jest w posiadaniu Polaków, a firma z nie jest już polska.

W dalszych planach jest utworzenie interaktywnej listy polskich firm, tak aby można łatwo wyszukać daną polską firmę wg. branży.

Ponadto na blogu znajdą się też inne informacje odnośnie Wszystkiego Co Polskie. Polska myśl naukowa i techniczna, wynalazki, dobra polska żywność, postawy ludzi i wszystko czym My Polacy powinniśmy się chwalić i wspierać.

Także zapraszamy do zaglądania na bloga, czytania, lajkowania i komentowania.

Pozdrawiam
Autor
wszystkocopolskie.blogspot.com